Jakie są zalety spawania elektrycznego?

Kwiecień 11, 2021

Spawanie elektryczne MMA to bardzo popularna metoda łączenia metali. Dzięki zastosowaniu spawarki elektrycznej powstają wytrzymałe spoiny, a sama metoda spawania nie jest specjalnie trudna. To powoduje, że często stosowana jest przez hobbystów, jednak spawanie elementów, które mają spełniać określone normy jakości najlepiej zlecić profesjonalistom. Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze zalety spawania elektrycznego.

Na czym polega spawanie elektryczne?

Spawanie elektryczne to jedna z chętniej wybieranych metod spawania. Dzięki zastosowaniu spawarki elektrycznej oraz odpowiednio dobranej elektrody łączone są różne metale. Podczas spawania MMA dochodzi do wytworzenia łuku elektrycznego pomiędzy spawanym metalem i elektrodą. Spawanie elektryczne odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze, która powoduje topienie się metalu. Dzięki temu powstają wyjątkowo wytrzymałe spoiny, które gwarantują, że łączone elementy metalowe będą prawidłowo spełniały swoje funkcje. Oferujemy usługi spawalnicze najwyższej jakości, które uwzględniają nie tylko spawanie elektryczne, ale także spawanie gazowe i spawanie metodą TIG. Terminowo wykonujemy powierzone nam zlecenia, dbając o przestrzeganie wszystkich norm jakości.

Jakie zalety ma spawanie elektryczne?

Spawanie elektryczne staje się bardzo popularne ze względu na swoje zalety. Najważniejszą z nich jest wspomniana już wcześniej wytrzymałość powstałych w czasie spawania spoin. Co więcej, spawanie MMA jest stosunkowo tanią i jednocześnie niezawodną metodą łączenia różnych metali, także stali nierdzewnej. Może być wykorzystywane również do naprawy uszkodzonych lub nieprawidłowo wykonanych spoin oraz naprawy elementów żeliwnych. Ważną zaletą spawania elektrycznego jest także wygląd powstałych połączeń spawanych. Są one nie tylko solidne, ale także wyróżniają się estetycznym wyglądem.

Kiedy warto zdecydować się na spawanie elektryczne?

Spawanie elektryczne najczęściej znajduje zastosowanie w przypadku dużych konstrukcji metalowych oraz łączenia elementów, których grubość przekracza 1,5 mm. Spawanie MMA doskonale sprawdza się także w branżach rzemieślniczych – jest powszechnie stosowaną metodą łączenia metali np. w kowalstwie artystycznym.

Wróć